Wsparcie grantowe dla Klubu Sportowego ORZ Goworowo
wtorek, 22 września 2020

Wsparcie grantowe dla Klubu Sportowego ORZ Goworowo

… od Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Klub Sportowy ORZ Goworowo zainstalował na swoim boisku system nawadniający. Dzięki temu jedyny tego rodzaju obiekt w gminie będzie mógł znów służyć do rozgrywania meczy. Z zielonej murawy cieszą się nie tylko klubowi zawodnicy, ale również uczniowie szkół w Goworowie, którzy regularnie korzystają z boiska w ramach zajęć wychowania fizycznego. Inwestycja była możliwa dzięki grantowi od Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Murawa boiska w Goworowie nie spełniała wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie można było organizować na nim oficjalnych meczy, sparingów czy innych zawodów. Dlatego KS ORZ Goworowo wziął udział w programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez PSE, krajowego operatora elektroenergetycznego systemu przesyłowego. – Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu znacznie poprawiła się jakość klubowej murawy, co zwiększyło komfort gry i bezpieczeństwo naszych zawodników. Wpłynęło to także na ich morale. Zawodnicy czują, że grają na profesjonalnym boisku i z większą motywacją mogą teraz lepiej rozwijać swoje umiejętności – informuje prezes Klubu Sportowego Orz Goworowo Bartosz Dziełak.

Klub ORZ Goworowo powstał w 1975 r. i przez prawie pół wieku istnienia zajmuje się szkoleniem i trenowaniem piłkarzy, którzy reprezentują goworowską społeczność na arenach sportowych. Zrzesza łącznie 60 zawodników wraz z ich rodzinami, którzy aktywnie włączają się w pomoc klubowi na zasadach wolontariatu.

Kontakt – WzMOCnij Swoje Otoczenie

Celem konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Goworowo PSE realizują projekt budowy linii 400 kV Ostrołęka – Stanisławów. Inwestycja jest niezbędna dla zapewnienia stabilnych dostaw energii elektrycznej do odbiorców w północno-wschodniej i centralnej Polsce.

Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.