Ważne szkolenie! Dla wszystkich!
Ważne szkolenie! Dla wszystkich!
poniedziałek, 02 października 2023

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”

zaprasza do udziału w szkoleniu pn.

“Rola pszczół i dzikich zapylaczy w środowisku”.

 

Szkolenie odbędzie się:

  • 17 października 2023 r.
  • w budynku Świetlicy  w Goworowie przy ul. Ostrołęckiej 31
  • od godz. 10:00 do 15:00.

  • Są to szkolenia pszczelarskie dla „zjadaczy miodu” o charakterze seminaryjnym, na których uczestnicy zapoznają się z rolą owadów w środowisku (pszczół i dzikich zapylaczy), ich znaczeniem dla gospodarki, zapoznają się z tajnikami życia pszczół, zasadami pracy w ulu, produktami pszczelimi takimi jak miody, pyłek, pierzga, propolis, nauczą się ich racjonalnego nabywania, bezpiecznego i optymalnego wykorzystywania.
  • Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w linku 👇 Formularz zgłoszeniowy – wypełnij i prześlij.

Szkolenia są rezultatem współpracy Województwa Mazowieckiego, LGD “Zaścianek Mazowsza” oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie CAL przy współorganizacji szkoleń w ramach Mazowieckich Dobrych Praktyk Kulinarnych oraz Mazowieckich Dobrych Praktyk Pszczelarskich. Są to działania prowadzone przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego od 2019 roku w formie akcji szkoleniowo-edukacyjnej i upowszechnieniowej, przybliżające społeczności Mazowsza wiedzę z zakresu produktu lokalnego i tradycyjnego, zagrodowej produkcji wyrobów w oparciu o surowce uzyskiwane we własnych gospodarstwach, dobrych praktyk mleczarskich, zielarskich, piekarniczych, przetwórstwa owoców i warzyw, łańcuchów dystrybucji żywności, w tym żywności regionalnej i tradycyjnej. Odbiorcami działań są mieszkańcy obszarów wiejskich, w tym rolnicy ekologiczni, rolnicy prowadzący działalność agroturystyczną, koła gospodyń wiejskich, kluby, stowarzyszenia, uczniowie szkół, pracownicy administracji publicznej, doradztwa rolniczego i inni zainteresowani tematem.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content