Warsztaty wielkanocne w Ośrodku Edukacji Regionalnej
poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Wielkanoc jest okresem przepełnionym radością i od najmłodszych lat kojarzy nam się z głęboką tradycją i wzniosłą atmosferą. Wraz z nią wita nas wiosna, przyroda budzi się do życia, a słońce spędza z nami coraz więcej chwil.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie zaprosił mieszkańców gminy Goworowo na warsztaty, które odbyły się 13 kwietnia w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance.

Warsztaty miały na celu przypomnienie zwyczajów i obrzędów ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi, budzenie przywiązania do rodzimych tradycji oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy. Można było własnoręcznie wykonać wielkanocne palmy (szlachecką i kurpiowską), ozdobić jaja styropianowe cekinami. Uczestnicy poznali różne techniki robienia pisanek, kraszanek oraz zrobili zapachowe świeczki. Na zakończenie wszyscy szukali czekoladowych jajek porozrzucanych przez Wielkanocnego Zajączka w ogrodzie przy OER.

Do organizacji warsztatów dołączyli:  KGW z Lipianki, KGW Ponikiewianki , KGW Kobylinianki, Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnowie, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, 7 Goworowska Drużyna Harcerska „ Orzaki”. Dziękujemy.