Upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
wtorek, 12 listopada 2019

“Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich.” /Józef Piłsudski.
11 listopada 1918r. nastąpiło zakończenie I wojny światowej. Dzień ten został uznany przez Polaków za dzień odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Z tej okazji zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy na program słowno-muzyczny pt.”Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów”, który przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie wraz z zespołem Arka Arka. (Paulina, Damian, Patryk – dziękujemy Wam za pomoc).
Po części artystycznej można było obejrzeć wystawę przygotowaną dla upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz ku pamięci ofiar pacyfikacji Goworowa 8 i 9 września 1939r.
Wydarzenie odbyło się 8 listopada w świetlicy InfoBank w Brzeźnie.
Upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości