Pożegnanie lata – Dożynki 2021
Pożegnanie lata – Dożynki 2021
środa, 22 września 2021

Dożynki, to święto plonów, podczas którego dziękujemy za ukończenie żniw i prac polowych. W Gminie Goworowo odbyły się 19 września 2021r. Tradycyjnie rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac, gdzie odbywała się  część rozrywkowo-kulturalna. Wójt Gminy Goworowo, Piotr Kosiorek otwierając Dożynki w szczególności  podziękował rolnikom naszej gminy za trud włożony w pracę na roli i wręczył medale „Zasłużony dla Rolnictwa” nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, o które wnioskował. Odznaczenia otrzymali : Iwona i Adam Karamuz, Agnieszka i Marek Mierzejewscy, Katarzyna i Bogdan Kanclerz, Grażyna  i Mariusz Maślanka.  Zostały również wręczone statuetki przedsiębiorcom: Barbarze i Andrzejowi Skowrońskim oraz Ewie i Wiesławowi Drabot, za wieloletnią pracę i wkład w rozwój lokalnej przedsiębiorczości.

Wyróżnieni i nagrodzeni przez Wójta Gminy Goworowo zostali również uczniowie w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów w dziedzinie nauki, sportu i działalności artystycznej. Wójt Gminy Goworowo przyznał nagrody dla:

Julii Wiktorii Subzda, Julii Błaszczak, Aleksandry Rybaczyk, Małgorzaty Sadowskiej.

Jak co roku odbył się również Turniej A

ktywnych Społeczności,  podac którego organizacje rywalizowały w turnieju sportowym. Do turnieju zgłosili się goście z gminy Rzekuń Klub Seniora z Suska Nowego a  gminę Goworowo reprezentowały drużyny z KGW „Kaczeniacy” z Kaczki, KGW Czernie, KGW „Pokrzywki” z Pokrzywnicy, KGW Goworowo, KGW „Nie ma Lipy” z Lipianki, KS Susk Nowy, KGW Brzeźno, KGW „Ponikiewianki” z Ponikwi Dużej  , KGW „Pierożanki” z Żabina, KGW  „Stokrotki” z Cisku, Klub Seniora  „J

esienne Kwiaty” z Goworowa, KGW z Jawor Starych , KGW „Kobylinianki” z Kobylina, KGW Szczawin.

Zwycięzcy turnieju to:

I miejsce: Koło Gospodyń wiejskich „ Kaczeniacy” z Kaczki

II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich 

z Goworowa

III  miejsce Klub Seniora z Suska Nowe

go

Wszyscy zostali nagrodzeni. Nagrody u

fundował Powiat Ostrołęcki oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi „Sąsiad”.

Na scenie zaprezentowali się: Zespół wokalno-instrumentalny ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, Izabella Depta, Kamila Prekiel, Zespół The Orchest Rose, Zespół Zupa Grzybowa, Zespół Aro-Dance.

Gwiazdą  wydarzenia był Kabaret K2.

Dziękujemy wszystkim instytucjom za przygotowanie stoisk i uatrakcyjnienie Dożynek swoją obecnością.

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content