Nasza piosenka modli się z nami
poniedziałek, 19 października 2020

16 października, w kościele parafialnym w Goworowie, odbył się XXIV Festiwal Piosenki Religijnej. Data Festiwalu nie została wybrana przypadkowo. Czterdzieści dwa  lata temu, 16 października, arcybiskup krakowski, kardynał Karol Wojtyła został nowym papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Bóg pozwolił, aby Karol Wojtyła pełnił swoją posługę wytrwale, z radością i miłością przez prawie 27 lat. W  festiwalu wzięły udział 3 zespoły, 10 solistów oraz p.Jerzy Gromadzki, który poza częścią konkursową uświetnił wydarzenie graniem na harmonijce.

Wszystkim występom przysłuchiwała się komisja w składzie: Agata Majk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie,  Adam Wołosz – muzyk, wokalista, autor tekstów, członek zespołu Droga na Ostrołękę oraz zespołu Zupa Grzybowa,  Radosław Szewczyk – muzyk, instrumentalista, nauczyciel w szkole muzycznej, Ks. Wojciech Kurek  – wikariusz w parafii Goworowo. Komisja wyłoniła najlepszych solistów i najlepsze zespoły spośród wszystkich uczestników i przyznała nagrody, które ufundowali: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie:

W kategorii zespół, chór, schola:

I miejsce: Zespół ze Szkoły Podstawowej w Goworowie

II miejsce: Zespół Bursztynki z PSP w Wykrocie

III miejsce: Klub Seniora Rozmaryn z Kunina

W kategorii soliści kl. 0-III SP

I miejsce: Aleksandra Sówka (SP w Pasiekach)

II miejsce: Daria Kuśmierczyk (SP w Goworowie)

III miejsce: Amelia Kobus (PSP w Wykrocie)

Wyróżnienie: Gabriela Domina (PSP w Wykrocie)

W kategorii soliści kl. IV-VIII SP

I miejsce: Aleksandra Dobkowska (SP w Goworowie)

II miejsce: Dominik Lis (PSP w Wykrocie)

III miejsce: Natalia Plotzke (SP w Pasiekach)

W kategorii soliści szkoła średnia, dorośli:

I miejsce Izabella Depta

II miejsce Wanda Paprocka

III miejsce Marcin Dziełak

Podczas Festiwalu została przeprowadzona loteria dla publiczności. Właściciele „szczęśliwych numerków” otrzymali rośliny ufundowane przez  sklep ogrodniczy Agencja Fruti Chem w Ostrołęce.

Organizatorem Festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Towarzystwo Przyjaciół Goworowszczyzny, Parafia Rzymskokatolicka w Goworowie.