Międzynarodowy Turniej Piłkarski Spring Cup
sobota, 01 czerwca 2019

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Spring Cup 28 – 30 maja 2019 r.

Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Powiat Ostrołęcki. W dniach 28-30 maja 2019r. gościli młodych sportowców z Ukrainy oraz z Mazowsza i Podlasia. W czasie trzydniowego pobytu rozegrali mecze piłkarskie z rówieśnikami oraz zwiedzili Ostrołękę, szkołę podstawową i zespół szkół powiatowych w Goworowie. W Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim SPRING CUP wzięło udział osiem drużyn. Ukrainę reprezentowała drużyna Sokolany Sokal. Powiat ostrołęcki na murawie reprezentowali drużyny: dwa składy APN Ostrołęka 2004 i 2005, ORZ Goworowo i Kurpik Kadzidło. Powiat łomżyński reprezentowały dwa składy ŁKS Łomża. Reprezentantem powiatu makowskiego był Orzeł Sypniewo.  Rozgrywki odbyły się na stadionie miejskim w Ostrołęce. Gościem turnieju piłkarskiego będzie dziś ambasador Ukrainy w Polsce Andriej Deszczycia.

Gospodarzami SPRING CUP w Ostrołęce byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Powiat Ostrołęcki, KS ORZ Goworowo, APN Ostrołęka, Urząd Miasta Ostrołęka. Międzynarodowy Turniej Piłkarski SPRING CUP odbył się w ramach współpracy partnerskiej Powiatu Ostrołęckiego z Powiatem Sokalskim na Ukrainie.

foto galeria