EKO Majówka w Lipiance
EKO Majówka w Lipiance
poniedziałek, 03 sierpnia 2020

„Szeptuchy nie ustają – pszczołom pomagają” to nazwa projektu realizowanego przez nieformalną grupę „Szeptuchy” z Lipianki.

Priorytetem działań było uaktywnienie społeczności lokalnej, zwłaszcza rolników i młodego pokolenia, aby poprzez ich osobiste zaangażowanie zadbać o rozwijanie zainteresowań oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Podczas całego projektu uczestnicy dowiadywali  się ciekawostek na temat pszczół oraz ich roli w przyrodzie. Uczyli się, jak w prosty sposób mogą pomagać zapylaczom (tworząc domki, sadząc miododajne rośliny itp.)

 W ramach działania powstała kulinarna broszura z potrawami na bazie miodu. Przygotowali ją najmłodsi mieszkańcy Lipianki, którzy odwiedzili swoich sąsiadów by zebrać przepisy.

Podsumowaniem działań była EKO MAJÓWKA na którą organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Były gry terenowe z 7 Goworowską Drużyną Harcerską „ZORZA”, pieczenie miodowych ciastek z Szeptuchami, warsztaty scrapbookingu, eko wykłady KGW w Lipiance o pozytywnej pszczole, a na zakończenie potańcówka pod gołym niebem z zespołem Arka Arka.

Działanie sfinansowane z mikrodotacji w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich “Mazowsze Lokalnie”.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content