Konkurs legend mazowieckich
wtorek, 12 marca 2024

Legenda jest opowieścią, która obok zdarzeń realistycznych zawiera wątki fantastyczne, magiczne, wprost bajkowe. Legendy powstawały, gdy działy się rzeczy niezrozumiałe dla człowieka.

„Przegląd legend Mazowsza i baśni” to konkurs, który ma na celu pobudzenie społeczeństwa do poszukiwań i odkrywania legend własnego regionu. Przegląd polega na spisaniu legendy bądź baśni z terenu Mazowsza i opracowaniu scenariusza teatralnego. Następnie daną legendę/baśń należy zaprezentować na scenie w formie spektaklu.

Do udziału w konkursie zapraszamy amatorskie grupy, kółka i zespoły teatralne, szkolne, międzypokoleniowe z terenu województwa mazowieckiego.

Na zgłoszenia czekamy do 28 marca, w GOKSiR w Goworowie.

Wyróżnione grypy teatralne, autorzy scenariuszy, Najlepsza aktorka, Najlepszy aktor otrzymają nagrody.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski.

Przeczytajcie regulamin i prześlijcie kartę zgłoszenia.

Do usłyszenia 🙂 tel. 29 76 15 246 – koordynator Agata Majk.

karta zgłoszeniowa

Regulamin Przeglądu Legend