XXVI Festiwal Piosenki Religijnej w Goworowie
piątek, 27 maja 2022

“Nasza piosenka modli się z nami,

cieszy się Bogiem i życiem.

Jest w niej nadzieja i zaufanie,

jest w niej radosne odkrycie.”

26 maja 2022 r. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie odbyła  się XXVI edycja Festiwalu Piosenki Religijnej. Dzień był szczególny i wyjątkowy bo tego dnia obchodziliśmy  również Dzień Matki. Właśnie z tej okazji przygotowaliśmy muzyczną niespodziankę, którą był wzruszający występ Anety Gałązki z utworem „Do Ciebie mamo”.

W tym roku w szranki  konkursowej realizacji stanęło 14 zespołów  i 14 solistów, łącznie 150 osób   z powiatu ostrołęckiego oraz powiatów sąsiednich. Wszystkim występującym przysłuchiwała się komisja w składzie: Adam Wołosz, Radosław Szewczyk, Jarosław Ptak, Anna Samsel. Komisja wyłoniła najlepszych solistów i najlepsze zespoły spośród wszystkich uczestników i przyznała nagrody, które ufundowali:
Powiat Ostrołęcki- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce,
ks. Stanisław Siemion  proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia  Krzyża Świętego w Goworowie, który ufundował nagrodę
w postaci roweru oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

W kategorii zespół,  chór, schola
I miejsce- zespół woklany GOLDEN VOICES
II  miejsce – zespół „BURSZTYNKI” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie
III miejsce- Oliwia Drabot, Nadia Skierkowska, Zofia Kucińska ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanosława Kostki w Kuninie
wyróżnienie- Klub Seniora SENIOR+ w Troszynie

W kategorii soliści  kl. 0-III SP
I miejsce- Natalia Dykty z Centrum Artystycznego AleJak w Ostrołęce
II miejsce- Lena Gumkowska z centrum Artystycznego AleJak w Ostrołęce
III miejsce – Julia Kowalewska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej Brudki Stare
wyróżnienie- Lena Wojewódzka ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

W kategorii soliści  kl. IV-VIII SP
I miejsce- Julia Jaskólska z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rzewniu
II miejsce- Błażej Kowalak  z Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie
III miejsce- Natalia Kapraszewska – Szkoła Podstawowa w Różanie
wyróżnienie- Natalia Traczyk  z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej Brudki Stare

W kategorii soliści  młodzież, dorośli
I miejsce- Patryk Kęszczyk z Zespołu Szkół w Różanie
II miejsce- Małgorzata Kocięcka

Rower wygrała  Julia Jaskólska z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rzewniu. ?

Podczas Festiwalu została przeprowadzona loteria dla publiczności. Właściciele „szczęśliwych numerków” otrzymali rośliny ufundowane przez  Centrum Ogrodnicze  w Ostrołęce.

Organizatorem Festiwalu są:
Powiat Ostrołęcki- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie,
Parafia Rzymskokatolicka w Goworowie.