Zakochane Goworowo!
Zakochane Goworowo!
piątek, 14 lutego 2020

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, zwane również dniem Świętego Walentego. Ten wyjątkowy dzień kojarzy się z obdarowywaniem bliskich prezentami lub upominkami, jednak dawniej zakochani wysyłali lub ” podrzucali ” sobie miłosne listy oraz laurki.

Czy wiecie skąd wywodzi się to święto?

W III wieku panował zakaz udzielania ślubów młodym żołnierzom z przekonania, że najlepsi żołnierze to legioniści, którzy nie mają swoich rodzin. Walenty, który z powołania był biskupem złamał dotychczasowy zakaz i błogosławił śluby młodych legionistów, za co został wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r. Ta romantyczna, ale tragiczna historia zapoczątkowała Walentynki.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie postanowił urozmaicić mieszkańcom gminy ten wyjątkowy dzień. Na ul. Rynek w Goworowie stanęła metalowa konstrukcja w kształcie serca, udekorowana czerwonymi balonami. Chętne osoby mogą sobie zrobić zdjęcia z bliskimi,z przyjaciółmi, ze znajomymi. Pracownicy GOKSiR przygotowali również kartki z hasłami, które pomogą wyrazić swoje emocje i uczucia.

Wszystkim ZAKOCHANYM życzymy szczęścia 🙂

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content