Teraz będą ekstra wycieczki w plener !
Teraz będą ekstra wycieczki w plener !
piątek, 07 lipca 2023

Stowarzyszenie Osób i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych “Jesteśmy Betanią” zostało jednym z laureatów kolejnej  tj. V edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych , zakupimy rowery trójkołowe dla osób niepełnosprawnych i tandem. Nie będziemy chodzić już pieszo, tylko jeździć rowerami. Taka forma  daje  możliwość wyjścia do ludzi i okazję do poznania innych osób, podziwiania przyrody i spędzania wolnego czasu. Pomaga w zapomnieniu o codziennych troskach oraz o ograniczeniach ruchowych , zdrowotnych i fizycznych takich jak: zwiększenie krążenia krwi w naszym organizmie, wzmacnianie mięśni, stawów, poprawianie ruchomości w stawach, umożliwia także rehabilitację i ćwiczenia przez zabawę.

Realizacja projektu rozpocznie się na przełomie czerwca-lipca br., by wkrótce nasi niepełnosprawni mogli cieszyć się nowymi wycieczkami rowerowymi.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na  których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą  infrastrukturę.  Celem programu jest wsparcie projektów związanych z  rozwojem lokalnej  infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc  w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do  znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl,

 

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content