Pożyteczne wakacje 2012

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ramach realizacji projektu pt: "Pożyteczne wakacje 2012"
Dzieci zadbały o cmentarz i kapliczkę w Cisku.

 

     Dzieci z gminy Goworowo w wyjątkowy sposób spędziły tegoroczne wakacje. Oprócz wypoczynku i zabawy, zadbały o miejsca pamięci w miejscowości Cisk.

Organizatorem zajęć dla dzieci było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi "Sąsiad" oraz  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. Akcję „Pożyteczne Wakacje” dla szesnastu dzieci sfinansowała Fundacja Wspomagania Wsi w ramach udzielonej dotacji dla Stowarzyszenia „Sąsiad”.

 

Dzięki zaangażowaniu dzieci i ich opiekunki Anny Wachowskiej posprzątano cmentarz i odnowiono przydrożną kapliczkę w Cisku. Przez 10 dni, dzieci korzystały  z bazy Ośrodka Edukacji Regionalnej  w Lipiance. Dodatkowo uczestniczyli  w grach i zabawach, ognisku, oraz  w nagrodę wyjechały do kina na film i na basen. W ramach projektu dzieci wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Lipiance, by zaobserwować warunki życia zwierząt gospodarskich. Ciekawskich zwiedzających po gospodarstwie rodzinnym państwa Dudziaków oprowadziła 8-letnia Ala wraz z rodzeństwem i babcią.  Dzięki bardzo dobrej przewodniczce, dzieci z większą wyobraźnią i wiedzą mogły wykonać ilustracje na temat obejrzanego gospodarstwa. Powstałe prace zaprezentowane są  w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance. Zachęcamy do obejrzenia dziecięcej galerii oraz prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczestników projektu.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi "Sąsiad" dziękuje za zaangażowanie w prace przy pomnikach pamięci p. Annie Kwiatkowskiej (sołtys wsi Cisk) i Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Goworowie.

 foto galeria

Dodatkowe informacje