Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

To najnowsza propozycja Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie.

Aerobik dla osób w wieku 50+ to propozycja  promowania  zdrowego  stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności sportowej. Chcemy nakłonić Państwa do działań poprawiających kondycję fizyczną i psychiczną, a w konsekwencji do poprawy jakości życia.

Przekroczenie pięćdziesiątego roku życia to dla każdej osoby trudny okres, ze względu na zachodzące zmiany hormonalne, psychiczne, jak i te w budowie ciała. Z badań wynika także, że właśnie w tym wieku istotnie pogarsza się stan zdrowia. Aby temu zapobiec, ważny jest zdrowy styl życia, a w nim odpowiednia aktywność fizyczna. Zależy nam na aktywizowaniu osób 50+ aby lata te mogły być okresem spełnienia marzeń oraz sprawnego, samodzielnego oraz satysfakcjonującego życia.

Pierwsze zajęcia odbędą się 7 grudnia (czwartek), o godz. 18:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie.

Koszt karnetu miesięcznego – 30 zł, jednorazowe zajęcia – 10 zł.

Zapisy i informacje można uzyskać w GOKSiR w Goworowie kontaktując się z instruktorem sportu Anną Wachowską, tel. 297615246.

Zawody Regionalne w Sportowych Rajdach Konnych w Szarłacie to inicjatywa właścicielki stajni koni sportowych w Szarłacie Agnieszki Rybaczyk, która w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie podjęła się organizacji przedsięwzięcia. To jedyne na Mazowszu takie zawody, powiecie ostrołęckim i tym samym w gminie Goworowo w miejscowości Szarłat. Impreza znalazła się w kalendarzu ogólnopolskich rajdów konnych Polskiego Związku Jeździeckiego. W Szarłacie odbyły się po raz drugi, a na rajd zgłosiło się prawie 30 zawodników z różnych regionów Polski. Zawody, które odbyły się 5 sierpnia 2017 r. rozegrane były według regulaminu Polskiego Związku Jeździeckiego i Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. Gminę Goworowo reprezentowali jeźdźcy ze stajni gospodarzy – Viritim, gospodarstwa agroturystycznego Ponsówka w Kruszewie oraz zawodnik z Ludwinowa. W zawodach wzięli także udział zawodnicy z Czerwina i Kadzidła. Na najkrótszym odcinku rajdu (klasa LL 10,5 km) najlepsza była Monika Szczubełek ze stajni Viritim w Szarłacie z czasem przejazdu 00:55:15. Pokonała Iwonę Gawryś z Pony Club Radzymin i Zuzannę Niegowską ze stajni Viritim w Szarłacie. To kolejny sukces 10 – letniej Zuzi. W pierwszej edycji w swojej kategorii była zwyciężczynią. Na kolejnej trasie rajdu klasy L liczącej 20,4 km najlepszy czas i dobrostan konia osiągnęła Anita Gorczyńska (01:36:52) przed Mają Kalicką i Joanną Wardin.  Na trasie klasy L (30,9 km) startowało dwóch zawodników. Najlepsze wyniki osiągnęła Edyta Mamątowicz z czasem 02:37:43, pokonując Jakuba Murawskiego. Następna rajdowa klasa P (40,1 km) należała do bardzo utytułowanej reprezentantki Kadry Narodowej Agnieszki Gutowskiej – Woźniak, która pokonała trasę w czasie 02:37:07.  Zwyciężczyni pokonała Angelikę Wojnowską i Dominikę Dreźniak. Najdłuższą trasę do pokonania miały dwie zawodniczki. Martyna Kamińska i Izabela Drażba reprezentantka Kadry Narodowej pokonały trasę w klasie N – 82,2 km w niemalże jednakowym czasie. Zwycięski końcowy czas przejazdu  wyniósł 06:06:04.

Komisji sędziowskiej przewodniczył Paweł Kleszcz, zaś Komisji weterynaryjnej Anna Smelczyńska. Nagrody dla zawodników ufundował Powiat Ostrołęcki oraz Warszawsko – Mazowiecki Związek Jeździecki.

Organizacją II Mazowieckich Zawodów w Sportowych Rajdach Konnych w Szarłacie zajęli się: Sportowo – Szkolny Klub Jeździecki „Viritim” w Szarłacie, Warszawsko – Mazowiecki Związek Jeździecki, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Powiat Ostrołęcki, Wolontariusze.