W czasie ferii zimowych dzieci i młodzież mogły korzystać z oferty zajęć przygotowanej specjalnie na ten okres. Były zajęcia plastyczne, kulinarne a także maraton filmowy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Najpyszniejszy konkurs dla seniorów odbył się po raz trzynasty. Do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance przyjechało ponad czterdziestu seniorów z mazowieckich gmin i miast: Krasnosielc, Myszyniec, Czerwin, Rzekuń, Goworowo, Pułtusk i Ostrołęka. Zgodnie z tradycjami szlacheckimi organizatorzy przygotowali biesiadę dla uczestników i gości zaproszonych. Wszystkie potrawy konkursowe można było posmakować i zarazem poznać te najbardziej tradycyjne dla regionu Mazowsze. Jest to przekaz dorobku wielu pokoleń młodym gospodyniom.
Dla zwycięzców i uczestników konkursu pod nazwą "Więcej życia w życia. Tradycje kulinarne seniorów" nagrody ufundowali Wójt gminy Goworowo i Starosta Ostrołęcki.
Oto najbardziej tradycyjne potrawy, które zdobyły główne nagrody i wyróżnienia przyznane przez Komisje Konkursowe.

Kategoria: przystawki

1 msc. Galaretka wieprzowa „Rodzina świnek” – Wanda Pszczoła/Susk Nowy

2 msc. Pasztet z żurawiną – Jadwiga Małkowska/Susk Nowy

3 msc. Pasztet – Teresa Bobowska/Kunin

Kategoria: potrawy pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego – dania główne

1 msc. Kluski z kapustą i grzybami leśnymi – Danuta Gołasiewicz/Ożarów Mazowiecki

2 msc. Czernina – Janina Rosłon/Wymysły

3 msc. Kartacze z serem – Barbara Lendzioszek/Brzeźno

Kategoria: napoje bezalkoholowe i alkoholowe

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie zaprasza seniorów z Mazowsza do udziału w najpyszniejszym konkursie w regionie.

Widzimy się 20 października 2016 r. w POLSKIM CENTRUM GOTOWANIA W LIPIANCE  czyli w Ośrodku Edukacji Regionalnej.

Celem konkursu „Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne Seniorów” jest umożliwienie seniorom pełnego korzystania z istniejących form aktywności kulturalnej poprzez organizowanie i udział w konkursach, przeglądach twórczości, ożywienie działalności klubów seniora, kół gospodyń wiejskich na terenie Mazowsza oraz przekazanie wiedzy i doświadczenia w przygotowywaniu tradycyjnych potraw młodemu pokoleniu. Ocenie konkursowej będą poddane potrawy charakterystyczne dla regionu. Uczestnik wykonuje jedną potrawę z jednej kategorii wykonawczej.  Jednym z najważniejszych kryteriów oceny jest zgodność prezentowanej potrawy z występowaniem jej w regionie. Seniorzy muszą dołączyć pisemną informację  z historią pochodzenia dania lub legendę wraz z recepturą. Zwycięzcy konkursu „Więcej życia w życiu. Tradycje kulinarne Seniorów” zostaną wyłonieni przez Komisję Konkursową i uhonorowani nagrodami Starosty Ostrołęckiego i Wójta Gminy Goworowo.

Prosimy o jak najszybsze dokonanie wyboru prezentowanej potrawy i zgłoszenie do Organizatora do 15 października: ul.Szkolna 16a, tel. 29 76 15 246, goksirgoworowo@op.pl.

Seniorzy, którzy zechcieliby spotkać się w miłej atmosferze i posmakować tradycyjnych potraw zapraszamy na wspólne biesiadowanie, które rozpoczniemy o godz. 13:00.

Wzór karty zgłoszeniowej

Na festyn edukacyjny okazji Dnia Ziemi  (15 kwietnia 2016 r.) do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance przyjechali uczniowie z sześciu szkół: Drwęczy, Goworowa, Borawego, Kunina, Szczawina i Pasiek. W rywalizacji międzyszkolnej z zakresu wiedzy o niskiej emisji oraz gry zwinnościowej najlepiej spisali się uczniowie z Pasiek, Goworowa i Borawego. Dla wszystkich szkół i ich drużyn oraz dla pozostałych aktywnych uczestników festynu nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
O bardzo ważnych tematach związanych z niską emisją rozmawiały z uczniami zaproszone instytucje, organizacje i przedsiębiorcy "Przyjaciele Ziemi": Nadleśnictwo Ostrołęka, Państwowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Carolina Toyota Ostrołęka, Mistrz pszczelarstwa, MPK Ostrołęka, inspektor d.s. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w urzędzie gminy Goworowo. Zaś o swojej pasji hodowania gołębi pocztowych opowiedział członek Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.
Organizatorem obchodów Dnia Ziemi pod hasłem „Palący temat – niska emisja” był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz wolontariusze.

Kierownik GOKSiR bardzo dziękuje "Przyjaciołom Ziemi" za stworzenie bardzo wartościowego wydarzenia, licząc na dalszą współpracę.

Foto galeria

Dla przypomnienia kilka słów o niskiej emisji.

Pstryk…